Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

8 Listopada 2022

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek - w poniedziałek przedszkolaki, przebrane w cudowne postacie z bajek, wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Były także zagadki wymagające wykazania się znajomością treści bajek, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych przebrań i bajecznych tańców. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią nas, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki, ale także przekazują ważne życiowe prawdy. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.