Strona główna/Aktualności/4. oraz 4./5. latki w gliwickim Kolejkowie.

4. oraz 4./5. latki w gliwickim Kolejkowie.

6 Lutego 2023
W piątek 3. lutego przedszkolaki z grupy 4. i 4./5. - latków wybrały się ze swoimi paniami do Gliwic do Kolejkowa. Kolejkowo to jedna z największych w Polsce wystaw makiet kolejowych. Wyraliśmy się w podróż do miniaturowej krainy, w której magia przeplata się z rzeczywistością. Stukot przejeżdżających pociągów, migające światła latarni, zgiełk miasta, nocne życie, sielanka wsi, wakacje nad wodą. Różnorodne tematyczne scenki wypełnione są szczegółowymi detalami — miniaturowymi postaciami i budynkami, które odwzorowują Śląsk i nie tylko. Przedszkolaki miały okazję podziwiać wystawę pt. "Miasto z piernika", która smakowicie pachniała gdyż została zrobiona z piernika! Do przygotowania wystawy zużyto m.in.: 1,4 tony ciasta z piernika, 315 jaj, 360 kilogramów cukru. Przedszkolaki pełne entuzjazmu i pozytywnej energii wróciły do przedszkola.