Strona główna/Aktualności/Co tam sadzi pan Jeremi? Sadzi w polu fa so lę!

Co tam sadzi pan Jeremi? Sadzi w polu fa so lę!

31 Marca 2021
Wraz z nadejściem wiosny dzieci z grupy 5-laków "A" postanowiły zorganizować ekologiczny, wiosenny kącik zieleni.
Ochoczo wzięliśmy się do pracy i zasadziliśmy różne roślinki i cebulki. Dla uatrakcyjnienia działań ogrodniczych, eksperyment hodowlany został przeprowadzony na różnorakim podłożu - w ziemi, na wacie, gazie, piachu .Posadziliśmy cebulę, seler i pietruszkę, zasialiśmy szczypiorek w skrzyneczkach. Na żółto zaczęła rozkwitać cebulka żonkila . Bardzo ładnie prezentują się w pojemnikach - bratki i stokrotki . Tradycyjnie - rzeżuchę wysadziliśmy na wacie, a na gazie, w słoikach z wodą, pęcznieją ziarenka fasolek i grochu. Miłym akcentem nadchodzących świat jest kiełkujący owies wielkanocny . Pilnie obserwujemy nasz wiosenny "ogródeczek" . Ciekawe, jak nasza hodowla będzie prezentować się, kiedy po zakończonym lockdownie powrócimy do przedszkola.