Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie

Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie

9 Czerwca 2022

Sześciolatki z grup A i B odwiedziły wyjątkowe miejsce. W Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie zwiedziły niezwykłą ekspozycje pełną dawnych przedmiotów codziennego użytku, często zupełnie niepodobnych do tych używanych dzisiaj. Zobaczyły m.in. profesjonalną suszarkę do włosów przypominającą...odkurzacz, specjalną filiżankę dla panów z wąsem oraz owoc z drzewa chlebowego! Zasiadły również w szkolnych ławkach sprzed stu lat i poćwiczyły pisanie rysikami na kamiennych tabliczkach. Wszystko to przy urokliwych dźwiękach polifonu... Największą atrakcją było jednak przygotowanie, a potem zjedzenie własnego wypieku - plecionki. Trzeba przyznać, że zabawa podczas wycieczki była naprawdę pyszna!