Strona główna/Aktualności/Wiosna u 3. latków A

Wiosna u 3. latków A

4 Kwietnia 2023

"A u nas już wiosna radosna!"  W grupie 3-latków "A" rozpoczął się tematyczny blok zajęć,  związany z nadchodzącą porą roku - wiosną. Nową tematykę maluszki rozpoczęły od pożegnania zimy - z kukłą marzanny  pomaszerowały nad Brynicę i przepędziły mroźną zimę,  a przywitały ciepłą wiosnę. Również,  na spacerach, dzieci  rozpoczęły poszukiwania wiosennych zwiastunów -  wypatrzyły pierwsze wiosenne kwiaty -przebiśniegi, krokusy i żonkile.  Odkryły zielone pąki na krzewach.  Na zajęciach dydaktycznych dzieci zaznajamiane były ze zjawiskami przyrodniczym,  charakterystycznymi dla aktualnej,  marcowo- kwietniowej pogody,  odkrywały piękno wiosennej przyrody w wierszach i piosenkach.  3-latki uczestniczyły również w ruchowych,  wiosennych zabawach tematycznych, wykonywały prace plastyczne, w których można odnaleźć wiosenne akcenty.Dopełnieniem wiosennych klimatów jest ciągłe wzrastająca na parapecie okna zielona hodowla rzeżuchy i owsa, a z wsadzonej do doniczki cebuli, wyrósł nam ładny, aromatyczny hiacynt.  U nas już wiosna!!!