Strona główna/Aktualności/Edukacja Regionalna w naszym przedszkolu

Edukacja Regionalna w naszym przedszkolu

15 Kwietnia 2024

Po raz trzeci bierzemy udział w Konkursie „Edukacja Regionalna w Szkole”. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest hasło: Region- Ludzie- Legendy. Konkurs odbywa się w IV etapach. W III etapie opracowaliśmy projekt „Legendy i podania naszej ziemi. Poznajemy dziedzictwo kulturowe regionu”. Podjęte działania zakładają zapoznanie dzieci z legendami i tradycjami naszego miasta, co wpisuje się w dziedzictwo kulturowe naszego regionu. Jednym z zadań konkursowych było udokumentowanie naszych działań w formie filmu, który prezentujemy w poniższym linku.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam w realizacji naszych założeń.

Państwa pomoc jest dla nas nieoceniona, a dla przedszkolaków jest  niezapomnianym doświadczeniem.

Finałem naszego przedsięwzięcia było przedstawienie teatralne legendy pt: „Dlaczego w Czeladzi nie ma dworca” przed przedszkolną publicznością.

Ogromne gratulacje dla naszych aktorów!!!