01 MAJ 2018

Konkurs recytatorski Kto Ty jesteś? Polak mały!

A to Polska właśnie - dekoracja holu

27. kwietna odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski od hasłem " Kto Ty jesteś?Polak mały!". Konkurs był jednym z zadań V edycji konkursu ogólnopolskiego "Przedszkole młodych patriotów". Dzieci recytowały wiersze o tematyce patriotycznej. Wystąpiło 7 recytatorów, po jednym dziecku z każdej grupy. Uczestnikom konkursu jury w składzie p. dyrektor Anna Hetmańczyk i p. bibliotekarka Małgorzata Haber wręczyły dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkie przedszkolaki miały ubrania w barwach narodowych. Urozmaiceniem konkursu była legenda o powstaniu Państwa Polskiego opowiadana przez Panią Małgorzatę Haber oraz taniec Krakowiak w wykonaniu dzieci z gr. 5-latków. Krótki quiz z wiedzy o Polsce i symbolach narodowych nie sprawił dzieciom żadnych problemów. Wszyscy uczestnicy spotkania bawili się znakomicie. W przedszkolu została też przygotowana wystawka pamiątek z różnych regionów Polski. Konkurs przygotowały i prowadziły nauczycielki z gr. 5-latków Pani Regina Szulc oraz ani Krystyna Łuszczyk.