06 LIS 2018

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Plakat na którym zgromadzonych jest bardzo dużo barwnych,bajkowych postaci
5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Również w Baśniowej Krainie nie zapomnieliśmy o obchodach tego święta. U maluszków czarowała wróżka, a z bajki wyłonił się Kopciuszek. 5. - 6. latki w królewskich, złotych koronach, przypomniały sobie wiele bajek, zatańczyły walca na królewskim balu i okazało się, że potrafią odgadnąć tytuł każdej bajki słysząc tylko jej mały fragment. Do przedszkolaków  z filii przyszła Królewna Śnieżka, która przeczytała dzieciom historię jaka jej się przytrafiła. Teraz dzieci już wiedzą, że zazdrość jest bardzo złą cechą i po raz kolejny przypomniały sobie, że nie można nawiązywać kontaktów z osobami obcymi oraz przyjmować od nich żadnych przedmiotów. Śnieżka również przedstawiła rekwizyty, które kojarzyły się z różnymi bajkami... okazało się, że dzieci doskonale wiedzą, że chatka z piernika kojarzy się z "Jasiem i Małgosią" natomiast pantofelek i dynia z "Kopciuszkiem. Tańce z Królewną i gra na bum-bum rurkach przyniosła dzieciom sporo uciechy. Dzieci w grupie 5 latków wysłuchały bajki pt" Kopciuszek", rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Dzieci z grupy 6 latków wcielały się w różne postacie wymyślając własne bajki i ilustrując je za pomocą pacynek. Bawiły się przy muzyce "Chatka na kurzej nóżce" gdzie Baba Jaga spała w swoim domku, a one zjadały z niego słodycze. Biada temu kto nie zdążył uciec, kiedy Baba Jaga się obudziła. Przedszkolaki z grupy 4 latków zorganizowały teatrzyk najmłodszych “Czerwony Kapturek”. Podczas wspólnej zabawy świetnie poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek o bajkowych bohaterach. Następnie urządziły bal z bajkowymi postaciami. Przedszkolaki w swoich grupach wykonały prace plastyczne. Kolorowały kredkami i farbami bajkowe postacie... Oj, wiele się działo i oczywiście nie zabrakło w tym dniu odśpiewania hymnu naszego przedszkola „No bo my lubimy bajki”!