Strona główna/Aktualności/Biedronki w bibliotece

Biedronki w bibliotece

31 Października 2023

W czwartek dzieci z gr. 5latków poraz kolejny były na zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tym razem tematem przewodnim był Dzień Kundelka. Dzieci poznały przygody psa Marudka. Historia została przedstawiona przy pomocy teatrzyku Kamishibai. Przedszkolaki włączając się w opowieść mówiły o emocjach jakie towarzyszą głównemu bohaterowi książki i odwoływały się do własnych doświadczeń. Bajka stała się również pretekstem do rozmowy na temat przyjaźni pomiędzy człowiekiem i psem oraz roli jaką te zwierzęta pełnią w życiu człowieka. Dzieci dowiedziały się, że pies to często przyjaciel człowieka, poznały zasady opieki i pielęgnacji tych zwierząt, ale też dowiedziały się jaką pozycję przyjąć w sytuacji zagrożenia. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną. Dziękujemy za spotkanie i cenną lekcję!