08 LIS 2018

Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej,

Scena z białoczerwonym napisem Konkurs Piosenki Patriotycznej,po prawej stronie biało-czerwone balony,poniżej mała dziewczynka z kciukiem uniesionym do góry trzyma polską flagę
7 listopada w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, odbył się w naszym przedszkolu Konkurs Piosenki Patriotycznej. Po krótkim wstępie przybliżającym dzieciom historię odzyskania Niepodległosci, każda grupa zaśpiewała jedną piosenkę. W repertuarze znalazły się następujące utwory:
 "Krakowiaczek jeden", "Płynie Wisła płynie", "Kochana Polsko", "Nasze Polskie ABC", "Od morza aż do Tatr", " Jesteśmy Polakami" oraz "Przybyli Ułani pod okienko". Jury w składzie pani dyrektor Anna Hetmańczyk i pani intendent Stela Strąk, przyznało nagrody wszystkim uczestnikom konkursu. Każda grupa otrzymała klocki i słodycze. Dzieci ubrane były w barwach narodowych, miały też rekwizyty w tych barwach. Była to dobra okazja do utrwalenia wiadomości o Polsce i naszych narodowych symbolach.