Alpaki

22 Października 2023

W dniu 12.10 przedszkolaki z grupy 4-latków A - "Tygryski" wyruszyły na wycieczkę do Zakątka Alpaki w Będzinie. Wyjazd był bardzo udany, a nawiązany przez dzieci kontakt ze zwierzątkami długo pozostanie w ich pamięci. W zakątku mieszkają Alpaki, kózki, owce, kury i króliczki. Wszystkie zwierzątka dzieci mogły karmić i głaskać. Alpaki zostały wypuszczone na wolny wybieg, a dzieci mogły do nich dołączyć - wszystkie okazały się odważne i z chęcią nawiązywały kontakt z większymi od siebie zwierzakami. Uatrakcyjnieniem pobytu były warsztaty - przedszkolaki przyozdabiały gipsowe magnesiki alpak według własnego pomysłu. Na zakończenie pobytu - gospodarze zakątka zaprosili średniaków do zabaw ruchowych na rekreacyjnym placu zabaw. Grupa Tygrysków, choć zmęczona, to pełna radości i niezapomnianych przeżyć wróciła do przedszkola.