Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Pizzy

Światowy Dzień Pizzy

17 Lutego 2022

Międzynarodowy Dzień Pizzy

8. lutego Nasze Przedszkolaki włączyły się w obchody Światowego Dnia Pizzy.

"Jest okrągła niczym koło, z nią jest smacznie i wesoło, pachnie warzyw całą gamą, lubię ją zajadać z mamą." Co to takiego? Oczywiście, pizza, czyli jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego 8. lutego Nasze Przedszkolaki włączyły się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Przedszkolaki wykonały fantastyczne i kreatywne prace plastyczne. Aż w końcu nadszedł ten moment, że dzieci same przygotowywały ze swoimi nauczycielkami smakowite pizze. Przygotowane pizze trafiły do przedszkolnej kuchni, zapach z piekarnika rozchodził się po całym przedszkolu, a dzieci nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły skosztować samodzielnie przygotowanego dania. Aż nadszedł ten moment - mali kucharze doczekali się efektów swojej pracy. Mniam, mniam! Było fantastycznie i smacznie!