06 STY 2019

Zimowe klimaty w grupie 3 latków A

Dzieci przy stolikach jedzą śniadanie w mikołajkowych czapkach

Nasi najmłodsi przedszkolacy najwięksi fani zimowej aury, z radością zdobywają wszelką wiedzę i doświadczenia przedszkolne, powiązane tematycznie z tą porą roku. Tegoroczna zima, dopiero od kilku dni, napawa widokiem śnieżnej bieli , jednakże najmłodszym przedszkolakom to nie przeszkadza i już od dawna przyswajają wiedzę o tej pięknej zimowej porze, malowniczo zobrazowanej w utworach literatury dziecięcej pisanych prozą i w poezji . Zdobytą wiedzę przekładają na wytwory plastyczne i utrwalają zimowe akcenty w zabawach muzycznych. Dzieci z radością uczestniczyły już w kilku zimowych imprezach - w zabawie mikołajkowej , w imprezie jasełkowej , w styczniu dzieci zaproszą do przedszkola babcie i dziadziusiów. Z zimą związane są piękne , polskie tradycje , ciekawe tylko ile będzie jej w realu ." Może zima zawita już do nas na dobre " - marzą maluszki spoglądając w górę na śniegowe chmurki.