• Znaleziono 443 wiadomości.

• Pierwsza
Kwesta na rzecz Hospicjum Św. Tomasza w Sosnowcu

Żonkil jest symbolem ogólnopolskiej kampanii "Pola Nadziei" w której uczestniczymy od kilku lat. W ramach tej kampanii zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu kwestę na rzecz Hospicjum Św. Tomasza w Sosnowcu.

"Baśniowa Kapela" i "Pierwsze koty za płoty"!

W dniu dzisiejszym w naszej „Baśniowej Krainie” gościła ponownie „Baśniowa Kapela”. Jak zawsze, podczas odwiedzin tej grupy teatralno – muzycznej, było mnóstwo świetnej zabawy oraz wspólnych śpiewów.

Międzynarodowy Dzień Czekolady

12. kwietnia grupa 4-5 latków świętowała Międzynarodowy Dzień Czekolady .

Dzień Marchewki w grupie 4 latków

Dzień Marchewki to nietypowe święto. Ważne jest, aby dzieci były świadome, jak zdrowe jest to słodkie i soczyste warzywo. Na pewno pomogły im w tym marchewkowe zabawy, konkursy i kolorowanki.

7 kwiecień "Światowy Dzień Zdrowia" pod hasłem

Wiedza o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby cukrzycy oraz jakie są sposoby jej wykrywania i leczenia, staje się coraz ważniejsze w związku z rosnącym jej rozpowszechnianiem.

Świąteczne życzenia !

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Wizyta 5 i 5 - 6 latków w czeladzkiej SP nr 3

17. marca, zaraz po śniadaniu grupy 5 i 5-6latków poszły do Szkoły Podstawowej nr 3 w Czeladzi. Dostaliśmy zaproszenie od Pani Dyrektor, abyśmy mogli zobaczyć jak wygląda prawdziwe, szkolne życie.

Festiwal piosenki angielskiej

15.03.2016r. w Miejskim Przedszkolu nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Będzinie odbył się II Dziecięcy Festiwal Piosenki Angielskiej. W festiwalu uczestniczyło 11 zespołów reprezentujących przedszkola z Będzina, Czeladzi, Wojkowic i Sosnowca. Przedstawicielami naszego przedszkola byli: Agata B., Kacper B. i Wiktor D. z grupy 5 - latków.

"Co to jest biblioteka?" - pierwsza wizyta w filii

Dzisiaj maluszki z filii po raz pierwszy odwiedziły osiedlową bibliotekę. Pani Małgosia i Pani Marysia bardzo serdecznie przyjęły dzieciaki. Przedszkolaczki dowiedziały się wszystkiego na temat zasad obowiazujących wszystkich czytelników.

Pani Marysia z filii MBP w Czeladzi czyta maluszko

Wilk ma okropny katar, autor Smallman Steve, zasady zapobiegania rozprzestrzenianiu się zarazków oraz postępowania podczas kataru dla dzieci.

• Pierwsza