Strona główna/Aktualności/Nocka w przedszkolu!

Nocka w przedszkolu!

28 Czerwca 2022
 
No i stało się !! Nocka w przedszkolu za nami!! Dzieci z grupy 6 latków "B" o godzinie 17.45 przyszły do przedszkola wyposażone w piżamki, poduszki, ulubione pluszaki i inne niezbędne rzeczy. Po wspólnym zdjęciu z Rodzicami i czułym pożegnaniu, przemaszerowały do sali. Po wybraniu leżaczków i rozpakowaniu, przeszły do sali obok, gdzie czekały na nie niespodzianki. Na początku odbyło się złożenie przysięgi przez naszych superbohaterów i superbohaterki oraz
przypieczętowanie przysięgi odciskiem dłoni na plakacie. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn naszego Przedszkola. Po przysiędze nadszedł czas na niesamowite atrakcje jakie zagwarantowała dzieciom Pani Dyrektor, Pani Renia, Pani Sonia oraz Pani Ania Polniaszek (z córką Neli -naszą absolwentką) z Akademii Wyobraźni KAJUNE. Na początku zwiedziliśmy wszystkie zakamarki przedszkola, dotąd nam nie znane. Dzieci szybko zamieniły się w małych chemików i przystąpiły do robienia doświadczeń. Był m.in. wulkan z którego wydobywała się magma, świecące lampy i oczywiście otwarte usta i ogromne oczy z niedowierzenia! Po części eksperymentalnej, gdy w brzuszkach zrobiło się pusto, szybko pobiegliśmy do kuchni skąd przynieśliśmy produkty do skomponowania własnych, kolorowych kanapek. Mniammmm...było pysznie i zdrowo! Troszkę zabaw zręcznościowych też nam nie zaszkodziło. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się co to jest karykatura i sami ją wykonaliśmy- to prezent dla Rodziców. Później troszkę zabaw z chrupkami gdzie było pełno śmiechu. Przed snem dobrze wypić zdrowy soczek, który też zrobiliśmy sami. Gdy za oknem zrobiło się ciemno, zrobiliśmy sobie spacer z latarkami po ciemnych korytarzach przedszkola. Ale się działo!!! I jeszcze jedna niespodzianka...w salach ukryte były dla dzieci nagrody, które same musiały odnaleźć.  Każdy sprostał zadaniu! Po tylu wrażeniach, czas na dyplomy i medale. Bo wszyscy spisaliśmy się na medal! Wieczorna toaleta, przybliżała nas do snu. Na koniec bitwa na poduchy! I jeszcze jedna atrakcja w grupie....taka mała uroczystość. Ale to nasza tajemnica..... Było głośno i wesoło, ale moc wrażeń nas zmęczył i Pani Renia przeczytała nam bajkę, włączyła muzykę relaksacyjną, a na suficie pojawiły się serduszka. To był znak, że pora spać.
 
Zarówno dla Pań i Dzieci była to wspaniała przygoda. Dziękujemy Rodzicom za zaufanie, a Wam Superbohaterowie za odwagę. :) 
do góry