Strona główna/Aktualności/4. - 5. i 6. latki spotykają się z policjantami.

4. - 5. i 6. latki spotykają się z policjantami.

30 Października 2022

W środę 26 października przedszkolaki z grupy 4/5 - latków oraz 6-latków odwiedzili policjanci  z Komisariatu Policji w Czeladzi. Panowie przeprowadzili pogankę na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe. Policjant uświadomił przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą. Dzieci miały okazję poznać umundurowanie i wyposażenie potrzebne w codziennej pracy policjanta. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły podziękowanie. Największą frajdą dla przedszkolaków była możliwość zobaczenia policyjnego radiowozu. Dziękujemy bardzo Panu asp. szt. Szczepanowi Podsiadło oraz Panu asp. Łukaszowi Duś za wizytę w Naszym przedszkolu.
Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.