40 LECIE

25 Czerwca 2024

40 lecie "Baśniowej Krainy" to bardzo ważny dzień z życia naszego przedszkola. Obchodziliśmy go uroczyście w słoneczne wtorkowe popołudnie. Na tym wyjątkowym spotkanie oprócz przedszkolaków oraz ich bliskich zjawiło się także wielu gości: w imieniu Starosty Powiatu Będzińskiego Pana Sebastiana Szaleńca pani Aldona Kopczyńska, Pan Burmistrz Zbigniew Szaleniec, zastępcy Burmistrza Pan Andrzej Mentel i Pani Małgorzata Skiba , Przewodniczący Rady Miejskiej Dominik Penar wraz z wiceprzewodniczącym Tomaszem Kalinowskim oraz Radni Rady Miejskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas dyrektorzy placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych miasta oraz osoby, które w Przedszkolu Nr 9 pełniły funkcję dyrektora. Była z nami Prezes ZNP- Anna Żółtowska. Nie brakowało naszych emerytów z którymi zawsze jest nam miło się spotkać.

Ceremonię urodzinową rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu naszego przedszkola. Był również czas na wspólne wspominanie, przemówienia i niesamowite popisy taneczne naszych przedszkolaków. Gościliśmy również grupę taneczną ,,Aktywne Szkraby”, którą prowadzi pani Justyna Mulewicz z Centrum Sportu i Rekreacji Agatsu oraz motocyklistów z TM Volni. Całą imprezę, pełną kolorów i bajkowych mydlanych baniek, prowadzili sympatyczni i uśmiechnięci klauni, Ruphert i Rico, a w zakamarkach przedszkolnego ogrodu można było spotkać …kajmana z Sosnowieckiego Egzotarium.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie, piękne kwiaty oraz prezenty. Burmistrz wraz z zastępcami wręczyli nam czek na kwotę 5000,00 zł, który z pewnością dobrze wykorzystamy i wzbogacimy przedszkolne zasoby.

Jak przystało na urodziny, najdłużej trwały wspólne zabawy przy muzyce oraz przy wielu atrakcjach przygotowanych dla maluchów - stoisku z warkoczykami, tatuażami brokatowymi, kąciku plastycznym, dmuchańcach, stoisku z watą cukrową oraz popcornem, który zapewniło nam kino Helios.

Po szaleństwach w ogrodzie przedszkolnym każdy mógł udać się do strefy dobrego smaku i zjeść bigos, kiełbaskę chleb ze smalcem lub wybrać coś słodkiego. Wybór ciast był naprawdę ogromny!

Wszystkim Pracownikom i Rodzicom dzieci naszego Przedszkola przekazuję słowa uznania za trud wkładany w codzienną pracę z dziećmi, podziękowania za serce, uśmiech, cierpliwość w tej trudnej misji wychowania najmłodszego pokolenia oraz za współpracę, zaangażowanie i poświęcenie się na rzecz tworzenia niepowtarzalnej atmosfery przedszkola. Codziennie dopisujemy nowe karty historii. Chcemy zapisywać je jak najlepiej i najpełniej.

Wiele udało się nam osiągnąć w ciągu tych lat ale i wiele wyzwań przed nami. Obiecujemy, że postaramy się im wszystkim sprostać. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy w ciągu tych czterdziestu lat, choć przez chwilę byli związani z Przedszkolem Nr 9 im. Baśniowej Krainy w Czeladzi.

W imieniu całej społeczności

Przedszkola Publicznego Nr 9