Strona główna/Aktualności/6.latki na wycieczce

6.latki na wycieczce

22 Maja 2022
W dniu 13.05 grupy starszaków - "A" i "B", odbyły wycieczkę do Muzeum Miejskiego "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej. W muzeum znajdują się różne wystawy i zbiory tematyczne - min. geologiczne, etnograficzne, przyrodnicze. Przewodnicy przybliżyli nam dziedzictwo kulturowe Dąbrowy Górniczej. Dzieci mogły podziwiać tu dawną tradycję - stroje regionalne, narzędzia użytku domowego i stosowane do urobku w kopalni. Ciekawostką była również wystawa archeologiczna z okolic Dąbrowy. Dodatkową atrakcją był przylegający do muzeum Park Militarno - Historyczny "Reduta", który eksponuje ciekawe maszyny wojskowe. W parku oglądaliśmy: czołgi, samochody wojskowe typu "Star", radar kontroli lotniczej, rakietę. Wycieczka była udana, pogoda nam dopisała. Pełni miłych wrażeń i nowych wiadomości wróciliśmy do przedszkola. :)