Agroskałka

22 Października 2024
10 października „Sówki” odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne „Agroskałka” w Przybynowie.
To cudowne miejsce, gdzie czas się zatrzymał i pozwala docenić bliskość przyrody oraz kontakt z naturą, ale nie tylko…
Dzieci podczas pobytu w „Agroskałce” obejrzały Skansen Wsi Jurajskiej. Chata i kuźnia były wyposażone i urządzone wewnątrz w oryginalne sprzęty, narzędzia i meble, a pani przewodniczka opowiadała ciekawe historie związane z pracą i życiem na wsi jurajskiej.
Dzieci korzystając ze wspaniałej pogody spacerowały po Zwierzyńcu oglądając pawie, kaczki, owce, koziołki, lamy a nawet kangura, następnie przedszkolaki wybrały się na przejażdżkę kolejką “Jurajski Ekspress” podziwiając piękną przyrodę wsi jurajskiej.
Kolejnym etapem wycieczki były warsztaty edukacyjne "Święto Pieczonego Ziemniaka”, podczas których przedszkolaki własnoręcznie wykonały krasnala z ziemniaka i przy okazji poznały historię tego warzywa. Potem dostaliśmy pyszne i jeszcze ciepłe pieczone w ognisku ziemniaki.
Po tak intensywnie spędzonym czasie pyszna zupka i wata cukrowa wszystkim bardzo smakowały.
Wreszcie nadszedł czas na wyjazd powrotny do przedszkola. Podczas całej wycieczki nie zabrakło oczywiście pamiątkowych zdjęć, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.