Strona główna/Aktualności/Akcja Sprzątanie Świata pod hasłem Myślę, więc nie (..)

Akcja Sprzątanie Świata pod hasłem Myślę, więc nie śmiecę!

19 Września 2021

Równiez dzieci z Baśniowej Krainy przyłączyły się do akcji sprzątania świata, ktora w tym roku przebiegała pod haslem "Myślę, wiec nie śmiecę". Wprawdzie padający deszcz uniemożliwl im czynne uczestnictwo w przedsięwzięciu, ale za to w inny sposób brały udział w wydarzeniu. Dzieci z grupy 5. latków A poznały historię Śnieżki i siedmiu śmieciuszków. Wspólnie z królewną nauczyły krasnoludków zasady, że ograniczamy wytwarzanie śmieci, a te, które już są - segregujemy! Nawet jeden przedszkolak nie pomylil się, kiedy pomagał krasnalom odnaleźć drogę do odpowiednich pojemników na odpady! Dzieci przypomniały sobie również zasady segregacji, słuchały tematycznych wierszyków i piosenek jak również czynnie brały udział w różnych zadaniach związanych z tym ważnym dniem. Jesteśmy dumni z naszych Przedszkolaków. :) Mamy nadzieję, że udziału w Akcji Sprzątanie Świata zaowocuje w przyszłości dobrymi i ekologicznymi postawami. Brawo maluchy!