Strona główna/Aktualności/Dzień pszczoły

Dzień pszczoły

26 Maja 2021

,,Pszczółko, pszczółko, dokąd lecisz? Na łąkę, czy do lasu? Zanim pyszny dasz nam miodek, minie dużo czasu. Lubimy Cię bardzo, a szczególnie wtedy, kiedy smacznym miodkiem chlebek smarujemy." :) W dniu 20.05.21r. przedszkolaki z Baśniowej Krainy obchodziły Dzień Pszczoły.  Dzieci poznały ciekawostki z życia pszczół oraz poszerzały swoją wiedzę, której głównym celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności tych owadów. Ten dzień był bardzo radosny i ciekawy - nasze przedszkolaki tańczyły, śpiewały i wykonywały z dużym zaangażowaniem prace plastyczne - jak pracowite pszczółki! :) Dodatkowo dzieci z grupy 6.-latków i 5.-latków uczestniczyły w ciekawym spotkaniu z p. Katarzyną, autorką projektu ekologicznego pt. ,,Pomóż pszczołom robić pyłek". Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści o pszczołach, kierowały również do prowadzącej wiele interesujących pytań. Poznały także zawód pszczelarza. Niewątpliwie był to dzień pełen wrażeń! :)