Strona główna/Aktualności/Jeż - praca plastyczna 4. latków A

Jeż - praca plastyczna 4. latków A

31 Października 2020

zdjęcie jeża"Krótkie nóżki, długi ryjek, ostre kolce ciało kryją. Ach, cóż to za groźny zwierz? To jest jeż, malutki jeż." Wiersz "Jeż" Hanny Zdzitowieckiej był wprowadzeniem do zajęć przeprowadzonych w grupie 4. latków A. Podczas zabawy przedszkolaki wiele dowiedziały się na temat tych małych, kolczastych, chronionych w Polsce ssaków.  Zapamiętały, że ich charakterystyczną cechą jest kolczasty grzbiet, że przestraszony jeż zwija się w najeżoną kulkę. Wiedzą, że pożywienie jeża stanowią owady, ślimaki i małe gryzonie, dlatego ten pożyteczny zwierzak przyczynia się do zmniejszenia ilości szkodników. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej metodą stemplowania kawałkiem gąbki. Jeżyki wykonane przez dzieciaki są fantastyczne! Zapraszamy do galerii.

W terminie 26 luty - 15 marca rusza nabór do przedszkola na rok szkolny 2024/2025. Wniosek i załączniki do pobrania w dziale Rekrutacja !! ZAPRASZAMY !!!