Strona główna/Aktualności/Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

4 Kwietnia 2022

W dniu 31 marca dwie grupy pięciolatków  "A" i "B" w ramach realizowanego projektu  wybrały  się na wycieczkę do Muzeum Górnośląskiego do Bytomia na warsztaty.

Dzieci uczestniczyły w lekcjach muzealnych pt. "Co sie chowa za szafą" - były to opowieści o śląskich potworkach dla odważnych. Dzieci dowiedziały sie kto to jest Bebok? Gdzie można spotkać Bzionka? Albo co robiły tajemnicze Kolanka? Kto to Jaroszek? Czy pożyteczne są Ubożęta, czy straszy nas Demoniczny Kurczak ? Oraz najważniejsze pytanie - A po co ten Bebok chowa się w szafie :)  Wszystkie odważne dzieci dowiedziały  się jakie (nie)straszne stworzenia mieszkały dawniej w szafkach kuchennych albo za szafą i poszukiwały ich na wystawie.

Druga lekcja muzealna nosiła tytuł "Po co nam komar ?". Teraz już wiemy , że wszystko w przyrodzie ma swoje miejsce i jest z jakiegoś powodu ważne. Człowiek nie przepada za niektórymi stworzeniami i chętnie by się ich pozbył. Ale co by się stało, gdyby nagle zniknęły np. wszystkie komary? Na zajęciach dowiedzieliśmy  się, jak ważny jest każdy organizm w złożonym świecie przyrody.

do góry