Strona główna/Aktualności/Projekt Mamy kota na punkcie mleka, konkurs plastyczny (..)

Projekt Mamy kota na punkcie mleka, konkurs plastyczny Supermoc - wzrok.

21 Listopada 2022

Projekt Mamy kota na punkcie mleka, konkurs Supermoc - wzrok

starszaki uczstniczyły w konkursie plastycznym „Supermoc - wzrok ”

Projekt „Mamy kota na punkcie mleka”, w którym uczestnicza przedszkolaki z grupy "0" A, finansowany jest z Funduszu Promocji Mleka i realizowany przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Głównym celem projektu jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski. Poprzez zabawę dzieci są edukowane w zakresie zdrowego żywienia oraz kształtują prawidłowe nawyki żywieniowe. Predszkolaki przekonują się, że mleko waro pić, a przetwory mleczne jeść. Dodatkowo zdobywją wiedzę na temat unikalnej wartości odżywczej mleka oraz roli jaką odgrywa w zachowaniu zdrowia. Tym razem w ramach projektu, starszaki uczstniczyły w konkursie plastycznym „Supermoc - wzrok ”, na który chętne dzieci - Małgosia, Nela, Natalka i Pola - przygotowały prace plastyczne o Kocie Mleczysławie i Mlecznej Kicie, w formie obrazka, o przewodnim temacie “szukaj szklanki mleka na śniegu”. Każda praca jest piękna, niemniej, zgodnie z zalecniami organizatora konkursu, drogą tajnego głosowania, wyłoniono jedna pracę, która została zgłoszona do konkursu. Wszystke prace są wyeksponowane w przedszkolnym holu. Trzymamy kciuki!