Strona główna/Aktualności/Robimy zdrowe kanapki.

Robimy zdrowe kanapki.

6 Października 2021

Dzieci z grupy  5 - latków "A" wzięły udział w zajęciach kulinarnych "Robimy zdrowe kanapki" .

Zajęcia kulinarne to coś, co uwielbiają nasze przedszkolaki.

Podczas zajęć utrwaliliśmy nazwy poszczególnych warzyw,  które wykorzystywaliśmy do wykonania naszych kanapek. Przedszkolaki poznawały warzywa: wąchały, dotykały i próbowały. Po wskazówkach o higienie oraz bezpieczeństwie dzieci zabrały się do pracy. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na nim wybrane przez siebie produkty. Na koniec odbyła się degustacja kanapek, a zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie. Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków.
Okazało się, że dzieci jednak …..lubią warzywa, a najlepiej smakują im, własne kanapki wyglądające pięknie i kolorowo. Nawet  największe niejadki zjadały wszystko  z apetytem.