Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Książki w grupie 4. latków

Światowy Dzień Książki w grupie 4. latków

29 Kwietnia 2022

Świtowy Dzień Książki w grupie 4. latków

Z okazji Światowego Dnia Książki ,a także w ramach projektu czytelniczego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" dzieci z grupy 4 Latków zamieniły się w bajkopisarzy i stworzyły swoją własną bajkę pt."Cukrowy Las". Podczas zajęć została wykorzystana metoda storyline, która w dużym stopniu angażuje dzieci - to one są głównymi twórcami i uczestnikami historii, która rozwijana jest podczas zajęć. Na samym początku przedszkolaki wysłuchały listu oraz fragmentów opowiadania o przygodach Misia Bruna. Po każdym wysłuchanym fragmencie opowiadania, dzieci udzielały odpowiedzi na pytania nauczyciela i wykonywały określone zadania. Następnie stworzyły karty- rysunki do wymyślonej wspólnie historyjki o dalszych przygodach Misia Bruna. Była to prawdziwa literacka podróż z Małym Misiem.Ponadto dzieci wykonały piękne zakładki do książek i wzięły udział w zabawach z książką w roli głównej.