Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Miasteczka Ekologicznego - Jurajski Olsztyn

Wycieczka do Miasteczka Ekologicznego - Jurajski Olsztyn

29 Kwietnia 2022
W dniu 20 kwietnia dwie grupy 6 -latków "A" i "B", uczestniczyły w wycieczce terenowej na obszarze jury krakowsko- częstochowskiej. Na terenie Miasteczka Ekologicznego - Jurajski Olsztyn, dzieci doświadczyły wielu atrakcji regionalnych. Jurajski Olsztyn położony jest w środku lasu, tuż u podnóża ruin zamku olsztyńskiego, który zachwyca pięknym widokiem. Na wapiennym szlaku znajduje się wiele polan i wzniesień. Usytuowany pośród wapieni punkt widokowy, ukazuje piękną panoramę gór wapiennych, a pośród nich Górę Biakło z osadzony na szczycie Krzyżem. Ciekawe dla starszaków okazało się również archeologiczne penetrowanie terenu, celem poszukiwania minerałów i skamieniałości jurajskich. Pośród wielu kamieni, rozsianych na górskich dróżkach, można było odnaleźć: amonit, gąbkę, korale, ramienionogi, kalcyt. W drugiej części warsztatów, zostały zaprezentowane dzieciom projekcje filmowe przedstawiające prehistorię powstania wapieni i minerałów na terenie wyżyny krakowsko -częstochowskiej. Następnie 6- latki podjęły działalność twórczą, tematycznie powiązaną z regionalizmem miejskim. Starszaki nadały koloryt muszlom amonitów oraz wykonały sople filcowe z kolorowej wełny czesankowej. Dzieci pełne pozytywnych wrażeń, w radosnych nastrojach powróciły do przedszkola. Zapewne jeszcze długo będą wspominać te niezapomniane chwile. :)