Strona główna/Aktualności/międzynarodowy program Przyjaciele Zippiego

międzynarodowy program Przyjaciele Zippiego

6 Lipca 2021

W tym roku szkolnym 2020/21 grupa 6-latków od p. Iwonki i p. Solinki uczestniczyła w międzynarodowym programie ,,Przyjaciele Zippiego" :)
Jest to program dotyczący rozwoju psychospołecznego skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Program oparty jest na naukowych podstawach i promuje dobre samopoczucie małych dzieci. Przedszkolaki na przykładzie zdarzeń z życia grupki przyjaciół doskonaliły zdolności dawania sobie rady w sytuacjach trudnych i stresujących. Miały możliwość rozwijania umiejętności społecznych, doskonalenia współpracy i poszukiwania sposobów pokonywania problemów. Każde spotkanie opierało się na poszukiwaniach, a wypracowane działania dawały wiedzę o właściwych rozwiązaniach trudności. Mamy nadzieję, że udział dzieci w programie stał się kolejnym pozytywnym doświadczeniem do szczęścia i sukcesu. :)